Jaki zakres obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

CO PODLEGA OCHRONIE?

Bez względu na to, czy masz nowe czy stare mieszkanie, a może malutki albo bardzo duży dom z ogrodem, zadbaj o ubezpieczenie tej nieruchomości. W jakich sytuacjach sprawdzi się tego rodzaju rozwiązanie? Co wchodzi w zakres takiego ubezpieczenia?

 

Dlaczego warto mieć polisę? Co obejmuje ubezpieczenie domu?

Przede wszystkim dlatego, aby mieć poczucie, że Twoje miejsce zamieszkania jest bezpieczne. Choć tego rodzaju spokój jest bardzo ważny, nie stanowi jedynego powodu. Oprócz tego takie rozwiązania są bardzo korzystne, ponieważ dają dużą wygodę i elastyczność. To Ty decydujesz, które z opcji są Ci potrzebne.

 

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia – podstawowa i dodatkowa ochrona

Zdarzenia losowe, które weszły w skład polisy, podzielone zostały na poszczególne żywioły, a konkretnie blok: ogień (np. uderzenie pioruna, czy sadza), powietrze (np. huragan), ziemia (np. osuwanie się ziemi), woda (m.in. zalanie, śnieg, grad, czy pękanie mrozowe wewnętrznych instalacji budynku). Jednak to jeszcze nie wszystkie kwestie, jakie mogą zostać objęte polisą ubezpieczeniową.

W propozycji naszej firmy znajdziesz też zdarzenia, których brakuje w innych ofertach. Są to wypadki spowodowane czynnikami innymi niż atmosferyczne. Wymienione zostały szkody, które powstały w wyniku aktów wandalizmu oraz graffiti, jak również te wyrządzone przez dzikie zwierzęta.

 

Bardzo dobrą opcją dla zapominalskich i ciągle zabieganych jest to, że mogą oni skorzystać z polisy dedykowanej osobom roztargnionym. Odszkodowanie będzie wypłacone nawet wtedy, kiedy szkoda powstanie w wyniku rażącego zaniedbania. W sytuacji, kiedy po prostu zapomnisz wyłączyć przysłowiowe żelazko.

 

Taka polisa będzie chronić nie tylko Twoje cztery ściany, przyda Ci się również wtedy, kiedy uszkodzone zostanie wyposażenie znajdujące się w tych pomieszczeniach. A strata powstanie w wyniku awarii sieci elektrycznej.

 

Ochrona domu to jeszcze nie wszystko

Zabezpieczyłeś swój lokal mieszkalny przed wszelkim ryzykiem? Jeżeli tak, to zastanów się, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś nad dodatkowymi ubezpieczeniami od zdarzeń losowych. Tymi, które w pewnym stopniu związane są z Twoją nieruchomością i tym, że z niej korzystasz.

Po pierwsze można tu wymienić ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku. Kiedy będziesz je mieć, możesz spać spokojnie. Nie straszna będzie Ci nawet kradzież pieniędzy z internetowego konta bankowego dokonana po włamaniu.

Mieszkasz w bloku i zdarzyło Ci się kiedyś zalać sąsiada? Jeżeli tak, to zapewne wiesz, z jakimi kosztami wiąże się tego typu nieprzyjemne zdarzenie. Także i ten problem można załatwić zupełnie bezproblemowo, kiedy jest się posiadaczem polisy odpowiedzialności cywilnej. Ponadto prawdziwym wsparciem jest ubezpieczenie – ochrona w życiu prywatnym, jak i to od następstw nieszczęśliwych wypadków.

 

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania możesz kupić bez wychodzenia z domu. Zadzwoń do nas lub , zostaw swoje dane kontaktowe – oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie momencie.

 

 

 

 

01 kwietnia 2020

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

© 2020

ProstaPolisa.pl

Ubezpieczenia

 

KONTAKT Z NAMI