5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu domu lub mieszkania

Zalanie, kradzież z włamaniem, pożar, przepięcie – nie ryzykuj dziurą w budżecie! Zadbaj o bezpieczeństwo tego, co dla Ciebie ważne niezależnie od sytuacji. Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu domu? Podpowiadamy, jak wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do potrzeb.

 

Ubezpieczenie domu – na co zwrócić uwagę?

 

1. Od czego ubezpieczyć dom, czyli zakres polisy

Zadbaj o pełną ochronę swojego majątku. Oprócz ubezpieczenia murów warto pamiętać również o ochronie stałych elementów wyposażenia (takich jak podłogi, okna, szafy wnękowe, drzwi czy zabudowa kuchenna) oraz ruchomości domowych (m.in. mebli, dywanów, sprzętu RTV i AGD, biżuterii czy drogiego sprzętu sportowego). Dzięki temu w razie pożaru, kradzieży z włamaniem, uderzenia pioruna czy powodzi otrzymasz szybką i profesjonalną pomoc.
Oferujemy ubezpieczenie domu lub mieszkania w trzech podstawowych wariantach: mini, maxi i mega. Dajemy także naszym Klientom możliwość stworzenia własnego wariantu – najlepiej pasującego do realnych potrzeb.
 

2. Jakie odszkodowanie otrzymam w razie wystąpienia zdarzenia objętego umową, czyli suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia to określona w umowie kwota będąca górną granicą odpowiedzialności ubezpieczyciela. Pamiętaj, że powinna odzwierciedlać realną wartość nieruchomości wraz z jej wyposażeniem. Dzięki temu w przypadku zalania, pożaru czy kradzieży z włamaniem zyskasz środki, które pozwolą Ci przywrócić dom lub mieszkanie do stanu pierwotnego.
 
3. Ile zapłacę miesięcznie, czyli wysokość składki
 
Wysokość składki jest uzależniona od kilku czynników m.in. sumy i zakresu ubezpieczenia, długości obowiązywania polisy, rodzaju nieruchomości czy dodatkowych zabezpieczeń przeciwpożarowych lub antywłamaniowych. 
 

4. Kiedy nie uzyskam odszkodowania, czyli wyłączenia odpowiedzialności

Przed wyborem ubezpieczenia dokładnie sprawdź, jakich zdarzeń nie obejmuje polisa. Takie informacje znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Pamiętaj, że ubezpieczyciel ma prawo nie wypłacić odszkodowania, jeśli szkoda będzie wynikiem rażącego niedbalstwa lub celowego działania osoby ubezpieczonej lub osób należących do tego samego gospodarstwa domowego.
 

5. Co jeszcze mogę chronić, czyli dodatkowe ubezpieczenia

Masz możliwość poszerzenia ubezpieczenia o dodatkowe warianty jak ochrona altany ogrodowej, budynków gospodarczych lub garażu. Warto pamiętać także o ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym. Dzięki temu otrzymasz odszkodowanie, gdy Ty, ktoś z Twoich bliskich czy Twoje zwierzęta wyrządzą krzywdę osobom trzecim lub uszkodzą należące do nich przedmioty.
 

Gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania możesz kupić bez wychodzenia z domu. Zadzwoń do nas lub , zostaw swoje dane kontaktowe – oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie momencie.
 
 
 
30 maja 2020

Strona główna | O nas | Usługi | Blog | Kontakt

© 2020

ProstaPolisa.pl

Ubezpieczenia

 

KONTAKT Z NAMI